Настільні ігри на емоції для дітей | Розвиток емоційного інтелекту

Батьки стараються багато часу  приділяти інтелектуальному розвитку дітей. Дитину починають водити на математику, шахмати, англійську і т.д. Але емоційний інтелект теж потребує розвитку. На думку вчених, емоційний інтелект важливіший для гармонійного розвитку та становлення особистості в майбутньому.

Як розвивати емоційний інтелект у дитини, які способи розвитку?

Народжуючись, маленька дитина, починає усвідомлювати, наслідувати, вбирати, як губка, в себе всю інформацію, все, що відбувається навколо. Вона розвивається, вчиться говорити, ходити, гратися, спілкуватися. Батьки всіляко намагаються допомогти дитині в цьому: купують розвиваючі іграшки, використовують різні методики навчання, книжки. Часто, гонячись за інтелектуальним або фізичним розвитком, батьки забувають про розвиток емоційний.

Настільні ігри на емоції: весела розвага для компанії

Діти вчаться додавати і віднімати, читати в 3 чи 4 роки, батьки купують різноманітні енциклопедії, книжки, де є великий об'єм інформації про тварин, космос, але забувають пояснити дитині, як потрібно реагувати на ту чи іншу ситуацію. Забувають розповісти, що крім зірок на небі, на землі, є безліч різних почуттів і емоцій. Тому дуже часто дитина не може зрозуміти і не вміє правильно висловити свої емоції. Або не знає, як реагувати на емоції оточуючих, тому спроба висловити себе набуває різких, часом грубих форм.

Психологи рекомендують більше грати в настільні ігри з дітьми. На їхню думку, саме настільні ігри на емоції розвивають здатність розуміти емоції. І не лише розуміти емоції іншої людини, а й реагувати на них відповідно. Настільні ігри для дітей емоції вчать малюка визначати емоції персонажів, правильно називати свої емоції.

Настільні ігри на емоції - весела розвага для компанії. Настільні ігри для дітей емоції дадуть можливість цікаво провести час, зацікавлять не тільки дітей, а й дорослих, і при цьому розвинуть навички спілкування.

Чим же допомагають сімейні настільні ігри, зокрема настільні ігри на емоції для розвитку емоційного інтелекту дитини?

Насамперед, розвиток емоцій настільні ігри дають можливість комфортно дитині соціалізуватися. Якщо малюк добре розуміє свої бажання та почуття , то йому буде набагато легше будувати взаємовідносини.

Дитина, в якої добре розвинений емоційний інтелект може дати волю негативним емоціям. Отже, менше буде схильною до психологічних хвороб.

Крім того, настільні ігри на емоції гарнтують благополучні відносини в сім’ї. Щоб дорослі змогли сформувати у малюка «довіру до світу», їм потрібно забезпечити дитині повноцінне спілкування, дозволити висловлювати почуття. В цьому допоможе настільна гра на емоції, яка навчить висловлювати почуття.

Настільні ігри для дітей емоції вчать малюка правильно називати свої емоції

Розвиток емоцій настільні ігри гарантують успіхи в дорослому житті. Успіх в особистому житті та соціальній сфері напряму залежить від рівня розвитку емоційного інтелекту! Маючи стабільний емоційний інтелект, дитина легше справлятиметься зі стресами, буде більш гнучкою, матиме прекрасні комунікативні здібності.